Strona główna
Multimedia
Tutaj jesteś

Małe zamrażarki – jaką zamrażarkę wybrać do ciasnej kuchni?

Multimedia Data publikacji - 18 lipca 2021 Autor - Redakcja pracowniabaobab.pl
małe zamrażarki


Wiele osób, mimo potrzeby, nie może sobie pozwolić na zakup dużego zamrażalnika. Nie każda kuchnia pomieści sprzęt o takich gabarytach, dlatego ludzie posiadający ciasne mieszkanie często rezygnują z zakupu sprzętu chłodzącego. Na szczęście na rynku coraz częściej widuje się małe zamrażarki, które zmieszczą się w każdej kuchni. Jednak, przez różnorodność produktów, zainteresowani często zadają sobie pytanie: jaki model zamrażarki sprawdzi się dobrze przy takich rozmiarach?

Zamrażarka szufladowa – czy warto stawiać na porządek?

Zamrażarki szufladowe do złudzenia przypominają lodówki, ponieważ tak jak i one posiadają pułki i szuflady oddzielające od siebie produkty spożywcze. Brzmi schludnie i wygodnie, jednak przy pojemności zamrażarki mniejszej niż 100 litrów, mogą pojawić się problemy z przechowywaniem produktów. Mała zamrażarka z szufladkami i półkami jeszcze bardziej ogranicza miejsce na produkty, przez co tak naprawdę można w niej zmieścić jedynie kilka rzeczy. Dlatego zamrażalnik szufladowy o niskiej pojemności sprawdzi się tylko u osób, które chcą mrozić produkty o małych rozmiarach, bądź przy wkładaniu do urządzenia niewielkiej ilości artykułów spożywczych.

Zamrażarka skrzyniowa – mała skrzynia o dużej pojemności

Dla osób, które chcą przechowywać w zamrażalniku produkty o standardowych rozmiarach i w większych ilościach, dobrym wyborem będzie zamrażarka skrzyniowa. Jak nazwa wskazuje, urządzenie przypomina niepodzieloną, przestrzenną skrzynię i tak jak skrzynia, otwiera się ona od góry. Dzięki braku półek i szuflad, przy dobraniu odpowiedniej metody układania produktów, możemy zmieścić w niej całą masę artykułów spożywczych. Mały zamrażalnik nie będzie stanowił problemu w domu rodzinnym, ani tym bardziej w małej kawalerce, jeśli zdecydujemy się na zakup modelu skrzynkowego. Jedyną wadą może okazać się to, że chcąc wyciągnąć produkty z dna urządzenia, będzie trzeba rozładować połowę innych produktów. Jeśli jednak nie napełni się jej po brzegi lub zwyczajnie ma się wprawę w układaniu artykułów spożywczych, nie będzie to stanowić żadnego problemu.

Zatem wszystko zależy od potrzeb osoby zainteresowanej kupnem małej zamrażarki. Jeżeli ma ona służyć do przechowywania małych produktów, bądź niewielkiej ich ilości, to lepiej jest postawić na schludną i zorganizowaną zamrażalkę szufladową. Z kolei, jeśli zamrażalnik ma służyć użytkownikowi na co dzień, lepszym wyborem okaże się model skrzynkowy, który mimo małych gabarytów, pomieści bardzo wiele mrożonek.

Redakcja pracowniabaobab.pl

Redaktorzy pracownia-baobab.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat budownictwa, wnętrz, domu, zakupów, multimediów i ogrodu. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennych wyborach i projektach. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji. Dzięki temu nasze artykuły są starannie przygotowane i pełne praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?