pracowniabaobab.pl

pracowniabaobab.pl – dom, wnętrze, ogród

ogród dla dzieci
Ogród

Co powinien zawierać ogród dla dzieci?

Aranżacja ogrodu nie jest prostym zadaniem zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się państwo w jaki sposób przystosować ogród dla dzieci i na co zwrócić szczególną uwagę.

W jaki sposób urozmaicić ogród dla dzieci?

Przydomowy ogród może być bardzo atrakcyjnym miejscem dla małych dzieci, dzięki czemu będzie można chociaż na chwilę odciągnąć ich od komputera. Nie ma nic lepszego jak zabawa na świeżym powietrzu. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście postawienie na funkcjonalny plac zabaw. Dużym zainteresowaniem w dzisiejszych czasach cieszą się nie tylko specjalne systemy zjeżdżalni, ale również huśtawki, drabinki i trampoliny. W sezonie letnim można postawić oczywiście na basen dla dzieci. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby poszczególne budowle dopasować umiejętnie do wieku dziecka. Projektując prywatny park rozrywki pamiętać należy o tym, aby był on bardzo bezpieczny.

Domek na drzewie

Wymarzony ogród dla dzieci powinien posiadać również domek na drzewie, który jest marzeniem wielu maluchów. Osoby, które czują się na siłach, mogą oczywiście zrobić domek własnoręcznie. Osoby, które nie mają doświadczenia budowniczego albo wolnego czasu mogą z kolei kupić gotowy domek, który może okazać się najlepszą ozdobą posesji. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się również ogrodowe domki na słupach, które można umiejętnie połączyć z wieloma urządzeniami zabawowymi. Godne polecenia są przede wszystkim domki ze zjeżdżalniami i huśtawkami. Pamiętać należy jedynie o tym, aby ciężkich konstrukcji nie montować na słabych gałęziach.

Jakich roślin należy unikać?

Bezpieczny ogród dla dzieci to również bezpieczne rośliny i drzewka. Pamiętać należy o tym, że wiele uprawianych w ogrodzie roślin niestety ma właściwości trujące, dlatego też w szczególności należy na nie uważać. Jest wiele roślin, które ma właściwości toksyczne wyłącznie w końcach korzeniach, dlatego też nie zawsze trzeba z nich rezygnować. Uważać należy przede wszystkim na cis pospolity, który praktycznie wszystkie części rośliny ma trujące. W polskich ogrodach dużym zainteresowaniem cieszy się również pięknie kwitnący na żółto złotokap pospolity, ale niestety jest on w całości trujący. Dla małych dzieci niebezpieczne są również czerwone i kuliste owoce wawrzynka wilczełyka. Zagrożeniem dla dzieci jest także rącznik pospolity. Mowa tutaj oczywiście o jednorocznej roślinie rabatowej, która ma trujące fasolki kolorowe. Z ogrodu dla dzieci warto usunąć również konwalię majową, która wydaje czerwone owoce o trujących właściwościach.