pracowniabaobab.pl

pracowniabaobab.pl – dom, wnętrze, ogród

budowa domu szkieletowego
Budownictwo

Jakie zalety ma budowa domu szkieletowego?

Domy szkieletowe są w dzisiejszych czasach najlepszą alternatywą dla masywnych murów, dlatego też warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się ta nietypowa technologia budowy.

Jakie największe zalety?

Domy szkieletowe od wspomnianych powyżej masywnych murów różnią się praktycznie wszystkim. Dla większości inwestorów największym plusem jest oczywiście szybki czas realizacji budowy. Domy szkieletowe w tzw. standardzie deweloperskim mogą powstać w 3-4 miesiące. Co najważniejsze w domu szkieletowym można praktycznie od razu zamieszkać po zakończeniu prac wykończeniowych. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o sezonowaniu i osuszaniu. Krótszy czas budowy generuje automatycznie znaczne oszczędności, które wynikają na przykład z konieczności zużycia prądu i wody podczas poszczególnych prac. Nie można zapominać także, że budowa domu szkieletowego generuje zdecydowanie mniej odpadów budowlanych.

Możliwość budowy przez cały rok

Dla wielu osób dużym atutem domów szkieletowych jest to, że można je postawić praktycznie przez cały rok. Przy konkurencyjnych technologiach budowy należy zwrócić uwagę na temperaturę i warunki atmosferyczne. Dzięki gotowym prefabrykatom można poradzić sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Niestety silne mrozy i dokuczliwe opady atmosferyczne mogą znacząco przedłużyć termin realizacji budowy.

Wymagania podłoża

Olbrzymią zaletą domów szkieletowych jest także to, że wymagania dotyczące podłoża są minimalne. Budowa domu szkieletowego możliwa jest nawet przy dużym spadku terenu albo przy słabej nośności samego gruntu. Technologia szkieletowa bardzo często wykorzystywana jest również na terenach szkód górniczych. Konstrukcje szkieletowe zaprojektowane są w taki sposób, aby doskonale absorbować ewentualne drgania.

Stabilność i wytrzymałość

Domy szkieletowe są bardzo stabilne i wytrzymałe, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale i w dalszym ciągu spełniać będą swoje podstawowe zadania. Godne polecenia są przede wszystkim domy szkieletowe stawiane na specjalnej płycie fundamentowej zbrojone dodatkowo stalą. Dzięki takiej konstrukcji tworzony jest spójny monolit pod równomierne obciążenia całej konstrukcji. W dużej mierze to właśnie dzięki tej technologii możliwe jest zminimalizowanie ryzyka pękania ścian. Do kluczowych zalet można śmiało zaliczyć niskie koszty eksploatacji, bardzo dobre parametry akustyczne, czy też wysoką ogniotrwałość budynku. Dużym atutem jest także czystość technologii szkieletowej.