pracowniabaobab.pl

pracowniabaobab.pl – dom, wnętrze, ogród

Jak przygotować się do zakupu szamba
Budownictwo

Jak przygotować się do zakupu szamba?

Najpierw należy wykonać wykop pod szambo. Należy go wykonać w dniu montażu, zaleca się godzinę przed dostarczeniem zbiornika oraz montażem. Na dnie wykopu nie będzie wody, a ściany wykopu nie osuną się.

Niektórzy klienci chcieliby taki wykop wykonać miesiąc czy dwa wcześniej, ale to zdecydowanie niedobry pomysł. Ekipa montażowa przyjedzie i zamontuje szambo szybko oraz bardzo efektywnie. Po odjeździe takiej ekipy możliwe będzie korzystanie z takiego urządzenia. W sprzedaży są szamba o różnej objętości: 4, 5, 6, 10, 12 metrów sześciennych lub więcej. Zbiornik płytki idealny jest do stosowania na terenach podmokłych, gdzie pojawia się kurzawa. Wysokie zbiorniki dobre są do stosowania na obszarach piaszczystych. Małe szamba dobre są przy domkach letniskowych. W cenie jest szambo, płyta wierzchnia, kominek betonowy oraz pokrywa betonowa. Porządne szambo to inwestycja na co najmniej kilkanaście lat, warto zatem zainwestować w taki nabytek.

szambo zbiornik


Jaki zbiornik?


Zbiorniki w szambach mogą być jednokomorowe, dwukomorowe, trójkomorowe. Klient może wybrać rodzaj takiego zbiornika i zamówić szambo, które spełni wszelkie jego oczekiwania. Do domów całorocznych lepiej kupić większe szamba, ponieważ są one bardziej funkcjonalne, pojemne i nie wymagają bardzo częstego opróżniania. Szamba trójkomorowe mają możliwość stosowania bakterii, czyli tak zwanej oczyszczalni biologicznej. Bakterie rozdrabniają ścieki w pierwszej komorze, w drugiej komorze woda jest czyściejsza, a w trzeciej komorze ścieki są czyszczone w sposób efektywny. Zbiorniki trójkomorowe kupowane są na duże działki. Szamba łączone w pionie stosowane są na ścieki, gnojowicę w gospodarstwach rolnych oraz firmach przemysłowych. Przy domach prywatnych raczej nie są stosowane.


Co dokupić do szamba?


Do szamba warto dokupić wzmocnioną płytę wierzchnią. Wykonana jest z dodatkiem specjalistycznej siatki zbrojeniowej, która wytrzymuje duże obciążenie. Cena wzmocnionej płyty zależy zawsze od rozmiarów zbiornika. Szukasz dobrych rozwiązań? Profesjonalna firma poradzi zawsze i wszędzie, a niejedna osoba tylko na takich poradach skorzysta, można być tego zawsze pewnym. Nowatorskie rozwiązania od lat wdraża firma ABC Szamba Betonowe, ostatni HIT to szybko-złaczka aluminiowa z kolanem 67stopni, budujący dom mogą zaoszczędzić np. na drogiej rurze zbrojonej i zasępić zwykłym tanim PCV więcej na ten temat przeczytasz w specjalnym artykule: https://abcszamba.pl/artykuly/instalacja-do-oprozniania-szamba