Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Jak dobrać odpowiednie kinkiety do łazienki?

Zakupy Data publikacji - 26 czerwca 2021 Autor - Redakcja pracowniabaobab.pl
kinkiety do łazienki


Oświetlenie jest bardzo istotne w każdym pomieszczeniu. Jednak dobór odpowiedniej lampy do łazienki to nie tylko dobranie ładnego egzemplarza, ale także funkcjonalnego i odpowiednio zabezpieczonego przed wilgocią. W łazience panują szczególne warunki, dlatego też lampy tam montowane powinny charakteryzować się wysoką klasą szczelności IP.

Popularne kinkiety do łazienki?

Kinkiet to rodzaj lampy montowanej na ścianie. Łazienka jest bardzo specyficznym pomieszczeniem i nie zawsze są w niej prowadzone przewody elektryczne, które umożliwiłyby zamontowanie lampy na suficie. Ponadto kinkiety do łazienki montowane przy łazienkowym lustrze doskonale je oświetlą i pozwolą na zrobienie idealnego makijażu czy też wykonanie codziennej toalety.
Tego typu lampy nie dają mocnego oświetlenia, ale idealnie podświetlają konkretny dany element w pomieszczeniu.

Podwyższona klasa szczelności IP

W łazience panuje wilgoć, a umieszczane w niej przedmioty najczęściej narażone są na bezpośredni kontakt z wodą. Z tego też powodu montowane tam lampy, w tym kinkiety, muszą być szczelne i odporne na wodę. Odpowiednia klasa szczelności obudowy lampy powoduje, że jest ona odporna na wszelkiego rodzaju bryzgi wody z każdej strony. Takie kinkiety do łazienki i inne lampy łazienkowe dają bezpieczeństwo ich użytkownikom. Klasa szczelności jest odpowiednio oznaczana przez producentów symbolem IP i konkretnymi cyframi, które informują o szczelności i ochronie przed wnikaniem wody do wnętrza obudowy lampy.

Rodzaje kinkietów do łazienki

Kinkiety montowane w łazience powinny być więc szczelne i odporne na wilgoć i kontakt bezpośredni z wodą. Różnią się one kształtami, kolorami i rodzajem materiału, z którego są wykonane. Najbardziej popularne są listwy LED, bezpośrednio montowane nad lustrem. W przypadku, gdy taka lampa swoją szerokością będzie przybliżona do szerokości lustra, da ona doskonale rozproszone światło na całej płaszczyźnie lustra. Instalowanie w łazience takich kinkietów jest rozwiązaniem bardzo estetycznym i funkcjonalnym.
Oferowane przez producentów lampy do łazienki są chromowane, złote, białe, czarne. Można z powodzeniem dobrać odpowiednie egzemplarze zarówno do wnętrz nowoczesnych, glamour czy też klasycznych lub industrialnych.

Decydując się na odpowiedni kinkiet do łazienki dobrze jest też zwrócić uwagę na barwę światła danej lampy. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się neutralny jego rodzaj, czyli około 4000K. Taki rodzaj światła da przyjemny klimat w łazience i nie będzie zniekształcał naturalnych kolorów twarzy.

Redakcja pracowniabaobab.pl

Redaktorzy pracownia-baobab.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat budownictwa, wnętrz, domu, zakupów, multimediów i ogrodu. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennych wyborach i projektach. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji. Dzięki temu nasze artykuły są starannie przygotowane i pełne praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?