pracowniabaobab.pl

pracowniabaobab.pl – dom, wnętrze, ogród

aranżacja tarasu rośliny
Ogród

Jakie rośliny wybrać na taras aby stworzyć niepowtarzalne aranżacje?

Pięknie ozdobiony taras może okazać się najlepszą wizytówką posesji, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za oryginalnymi i kreatywnymi aranżacjami. Wiele wspaniałych inspiracji można znaleźć nie tylko w Internecie. Osoby, które nie znają się na ogrodnictwie mogą także skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta ogrodów.

Aranżacja tarasu rośliny

Kwiatowe aranżacje tarasu prezentują się bardzo okazale, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone rośliny. W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście rośliny sezonowe, dzięki którym można balkon lub taras zamienić w prawdziwe dzieło sztuki. Godne polecenia są przede wszystkim popularne begonie, petunie i pelargonie. Ciekawą propozycją może okazać się również wprowadzenie elementów egzotyki. W renomowanych sklepach ogrodniczych coraz częściej można spotkać piękne kocanki włochate, werbeny albo koleusy. Wymienione rośliny kwitną bardzo długo, a co najważniejsze rośliny są bardzo obfite. Pamiętać należy również o tym, że rośliny egzotyczne można przechowywać w chłodnym pomieszczeniu w temperaturze ok. 5 stopni Celsjusza.

Moda na rośliny doniczkowe

Na tarasach doskonale sprawdzą się rośliny doniczkowe albo rośliny typowo rabatowe. W sezonie letnim rewelacyjnie prezentują się bratki, lobelie, niezapominajki, portulaki, nasturcje i żeniszki. Coraz większą popularność zdobywają również rośliny, które szybko się pną, dzięki czemu można stworzyć niesamowity klimat. W tym konkretnym przypadku warto postawić między innymi na wilce, groszki pachnące albo zwykłe fasolki. Pamiętać należy również o tym, aby w jednej doniczce trzymać rośliny o bardzo podobnych wymaganiach. Pięknymi liśćmi mogą pochwalić się rewelacyjne klony palmowe albo surmia bignoniowa. Nie można zapominać również o przepięknych krzewach liściastych o kolorowych liściach. Pęcherznica jest w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych tarasów.

Rośliny wieloletnie

Dla początkujących działkowiczów najbezpieczniejszym wyborem będą oczywiście rośliny wieloletnie, które jak powszechnie wiadomo nie wymagają systematycznej pielęgnacji. W polskim klimacie bez problemu można uprawiać między innymi blin albo różnego typu krzewy. Ozdobne liście zdobić będą taras od wiosny aż po samą jesień, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za ciekawymi gatunkami. Jeżeli chodzi o modne w ostatnim sezonie pnącza, to doskonałymi walorami estetycznymi może pochwalić się bluszcz pospolity, milin amerykański i winobluszcze. Rewelacyjne kwiaty wypuszcza także hortensja ogrodowa i bukietowa.