Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Projekty domów w kształcie litery L od MURATORA

Dom Data publikacji - 17 lutego 2023 Autor - Redakcja pracowniabaobab.pl
Projekty domów


Chcemy wznieść jednorodzinny budynek mieszkalny, który będzie charakteryzował się oryginalną bryłą i optymalną funkcjonalnością? Weźmy pod uwagę projekty domów w kształcie litery L. To propozycja wyróżniająca się na tle budynków o prostej formie, która posiada także wiele zalet – istotnych z punktu widzenia współczesnych inwestorów. Czym cechują się takie domy, co przemawia za ich wyborem oraz jakie ciekawe rozwiązania znajdziemy w kolekcji MURATORA?

Projekty gotowe w kształcie litery L – co je wyróżnia?

Projekty domów na planie litery L, to interesująca alternatywa dla popularnych budynków o prostej formie. Ich oryginalny kształt będzie kontrastował z okolicznymi zabudowaniami, gwarantując zarazem praktyczny układ wnętrza. Budynek w kształcie litery L jest otwarty na ogród, a w jego wnęce można wygospodarować zaciszny taras, zapewniający domownikom wysoki poziom prywatności. Będzie on dobrym wyborem, jeśli dysponujemy sporą działką, marzymy o dużym domu dla większej rodziny bądź chcemy stworzyć przestrzeń mieszkalną zgodną z zasadami Feng Shui.

Dlaczego warto wybrać projekt domu w kształcie litery L?

Zastanawiamy się, czy projekt domu w kształcie litery L będzie dobrym wyborem? Być może podjęcie decyzji ułatwią nam atuty takiego rozwiązania. Pierwszym z nich jest interesująca bryła, odmienna od często wybieranych projektów na planie kwadratu bądź prostokąta. Drugą zaletą jest powstanie zacisznej przestrzeni pomiędzy skrzydłami budynku, w której to możemy stworzyć prywatne miejsce do wypoczynku – osłonięte przed wzrokiem przechodniów, sąsiadów i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dom oparty o literę L można łatwo podzielić na część prywatną i gościnną, zapewniając w ten sposób optymalny komfort użytkowania wnętrz wszystkim domownikom. Nie bez znaczenia jest także maksymalna swoboda zagospodarowania przestrzeni we wnętrzu obiektu i wokół niego.

Jakie projekty domów w kształcie litery L czekają na nas w katalogu MURATORA?

Zdecydowaliśmy, że nasz wymarzony dom ma posiadać kształt litery L? Gotowe projekty domów umożliwiające nam realizację takiego planu znajdziemy na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-w-ksztalcie-litery-l/. W budynku ma zamieszkać jedna lub dwie osoby? Zwróćmy uwagę na projekty domów o metrażu do 50 m2, które będą idealnym rozwiązaniem dla mniejszej liczby lokatorów. A może potrzebujemy więcej miejsca dla rodziny 2+1, 2+2 lub pary opiekującej się starszymi seniorami? W katalogu nie zabrakło gotowych projektów o powierzchni użytkowej sięgającej blisko 200 m2, które zadowolą nawet najbardziej wymagających inwestorów. Poszczególne projekty domów mogą posiadać płaski, dwu- lub wielospadowy dach oraz zróżnicowane wymiary. W konsekwencji są one łatwe w dopasowaniu do wielkości działki, zapisów lokalnego prawa czy indywidualnych preferencji przyszłych mieszkańców. Na uwagę zasługują także często ich okazałe przeszklenia, zaciszne tarasy oraz optymalny rozkład wnętrz, który można łatwo przystosować do trybu życia domowników.

Jeżeli interesuje nas budowa wygodnego, funkcjonalnego i oryginalnego budynku mieszkalnego – postawmy na projekty domów w kształcie litery L. To ciekawa propozycja dla wszystkich inwestorów, którzy chcą posiadać wyróżniający się nietuzinkową formą budynek, zapewniający niezbędny komfort wszystkim mieszkańcom. W kolekcji projektów domów MURATORA czekają na nas setki projektów gotowych, dzięki którym rozpoczniemy wymarzoną budowę i zamieszkamy we wnętrzach idealnie dopasowanych do naszych potrzeb.

Zdjęcie: Projekt domu EC406 Nieschematyczny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją)

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl    

Redakcja pracowniabaobab.pl

Redaktorzy pracownia-baobab.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat budownictwa, wnętrz, domu, zakupów, multimediów i ogrodu. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennych wyborach i projektach. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji. Dzięki temu nasze artykuły są starannie przygotowane i pełne praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?