pracowniabaobab.pl

pracowniabaobab.pl – dom, wnętrze, ogród

Meble kuchenne
Dom

Meble kuchenne dostosowane do twoich potrzeb

Meble, które wybierzemy do naszej kuchni, nie tylko powinny być estetycznie wykonane, ale również jak najbardziej funkcjonalne. Najdrobniejsze szczegóły takie jak rodzaj zawiasów, uchwyty, prowadnice w szufladach, a także materiał, z którego będą wykonane meble, mają wpływ na ich trwałość.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble do kuchni?

Każda przestrzeń kuchenna jest inna i aranżacja, która doskonale będzie pasować do jednego typu, nie koniecznie musi sprawdzić się w innym. W małych pomieszczeniach możemy mieć trudność z postawieniem wyspy z blatem na środku, ponieważ zajmie ona dużo cennej powierzchni. Warto również pomyśleć o zabudowie sprzętów AGD, dzięki temu uporządkujemy pomieszczenie, aby nie straciło walorów estetycznych, a my zyskamy więcej miejsca.

Codzienne przyrządzanie posiłków nie mogłoby się odbyć bez odpowiedniego blatu. Wśród trwałych i sprawdzonych materiałów możemy wyróżnić:

  • drewno, które jest łatwe w obróbce, można je wielokrotnie odnawiać, a dodatkowo surowiec naturalny jest w pełni ekologiczny,
  • kamień naturalny zalicza się do najsolidniejszych materiałów, do tego jest odporny na zarysowania i działanie chemii,
  • blat z płyty laminowanej jest odporny na ścieranie oraz odbarwienia swoją popularność zawdzięcza niskiej cenie, oraz jakości wykonania.

Z jakiego materiału meble wybrać?

Obecnie wśród właścicieli domów i mieszkań królują aranżacje w stylu minimalistycznym, których głównym założeniem jest stosowanie neutralnych barw. Dominują głównie odcienie czerni, szarości, brązu oraz biel. Styl ten obejmuje wszystkie elementy wyposażenia, jak i kolory ścian.

W dużej, jaki małej przestrzeni kuchni doskonale sprawdzą się meble laminowane. Charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć, możemy je frezować oraz dowolnie kształtować według naszych potrzeb. Meble laminowane są łatwe w utrzymaniu czystości i dużo tańsze niż drewno. Warto zauważyć, że laminowane powierzchnie są oporne na oddziaływanie promieni UV.

Jeżeli chcemy wyposażyć kuchnię w meble tworzone na wymiar, warto zwrócić naszą uwagę w kierunku litego drewna. Najczęściej wykorzystywanym rodzajem jest dąb oraz buk. Dzięki ich trwałości mogą posłużyć nam wiele lat pod warunkiem, że będziemy odpowiednio je konserwować, aby nie pękały pod wpływem nadmiernej wilgoci lub wysokiej temperatury.

Wybór mebli kuchennych zależy w dużej mierze od naszego indywidualnego upodobania. Aby meble były trwałe, powinniśmy skłonić się ku dobrej jakości materiałom. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się użytkowaniem przez wiele lat.