pracowniabaobab.pl

pracowniabaobab.pl – dom, wnętrze, ogród

krasnale ogrodowe
Ogród

Krasnale ogrodowe – jak łatwo odmienić oblicze naszego ogrodu?

Szukając pomysłów na ozdobienie naszego ogrodu, możemy inspirować się wieloma ciekawymi projektami. Nasz ogród mogą więc ozdobić różnego rodzaju drzewa czy krzewy, kolorowe i pięknie kwitnące kwiaty oraz wiele innych roślin czy obiektów. Tym co nas ogranicza, jeżeli chodzi o wygląd naszego ogrodu, jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

Krasnale ogrodowe – oryginalny pomysł na ogród

Krasnoludek, czy też inaczej gnom lub skrzat, to przyjazne ludziom stworzenie, bardzo często występujące w bajkach i legendach, zarówno polskich jak i zagranicznych. Wyglądem, do złudzenia przypominają ludzi, z tą różnicą, że krasnoludki są od nas zdecydowanie mniejsze. To istoty, które zazwyczaj przywołują same pozytywne skojarzenia. Wiele podań przedstawia je jako stworzenia pracowite, miłe i niezwykle przyjazne. Nie dziwi więc fakt, że tak chętnie używamy ich wizerunku do ozdoby naszego ogrodu.

Krasnale ogrodowe to figurki wykonane zazwyczaj z plastiku lub gipsu, niewielkich rozmiarów, rzadko kiedy osiągające więcej niż metr wysokości. Moda na krasnale ogrodowe rozpoczęła się w latach 90 w Niemczech i po dzień dzisiejszy znajduje wielu fanów w różnych krajach na całym świecie. To prosta i niezwykle oryginalna forma dekoracji naszego podwórka. Poza tym krasnale ogrodowe są stosunkowo tanie, a ich utrzymanie nie przysparza większych problemów.

Krasnale ogrodowe możemy dobrać pod względem wielkości, wyglądu czy materiału, z którego zostały wykonane. Producenci oferują wiele gotowych modeli, a niektórzy artyści są w stanie wykonać krasnala na nasze specjalne zamówienie.

Krasnale ogrodowe – gdzie postawić figurki?

Ogromną zaletą krasnali ogrodowych są ich niewielkie rozmiary. Dzięki temu, możemy ustawić je w dowolnym miejscu naszego ogrodu – krasnal może ozdobić również nasz taras, balkon czy altanę. Figurki krasnali nie wymagają dużych przestrzeni, sprawdzą się więc idealnie zarówno w mniejszym jak i większym ogrodzie.

Krasnale ogrodowe – czy warto się zdecydować?

Krasnale ogrodowe to świetna propozycja dla tych, którym znudziły się konwencjonalne metody zdobienia ogrodu. Drzewa, krzewy i kwiaty to dla wielu osób zdecydowania za mało, a krasnale ogrodowe nadają każdemu ogrodowi unikatowy charakter. To także świetny pomysł dla zapracowanych, którzy nie mają zbyt wiele czasu, by dbać o swój ogród.

Wybierając skrzaty do naszego ogrodu, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania figurki. Zawsze należy wybierać towar od najlepszych producentów, tak aby jak najdłużej móc cieszyć się ich urokiem.