Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jakie warto wybrać kwiaty do łazienki?

Ogród Data publikacji - 14 lipca 2021 Autor - Redakcja pracowniabaobab.pl
kwiaty do łazienki


Większość domowych kwiatów, to rośliny tropikalne, które doskonale radzą sobie nie tylko z wilgotnym powietrzem, ale również z wysokimi temperaturami. Z praktycznego punku widzenia oznacza to, że zdecydowaną większość doniczkowych kwiatów bez problemu można wykorzystać w łazience.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że roślin doniczkowych nie wolno trzymać blisko środków chemicznych. Dużym błędem jest stawianie kwiatów również blisko pojemników z mydłem. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby systematycznie wietrzyć łazienkę. W wilgotnym pomieszczeniu jak powszechnie wiadomo rośliny zdecydowanie wolniej parują, dlatego też można znacząco ograniczyć podlewania. Dużym błędem jest także stawianie doniczek z kwiatkami na słonecznym parapecie. Warto wspomnieć również o tym, że nie wszystkie kwiaty do łazienki potrzebują dostępu do okna, dlatego też można je wykorzystać w pomieszczeniach bez okien.

Jakie kwiaty wybrać do łazienki?

W łazience dużym zainteresowaniem cieszy się storczyk, a w szczególności najpopularniejsza odmiana czyli falenopsis. Storczyk bardzo pięknie kwitnie, dzięki czemu może okazać się najlepszą ozdobą łazienki. Pamiętać należy o tym, że storczyki nie tolerują stojącej wody w doniczce. Wspomniany falenopsis doskonale poradzi sobie nie tylko w słońcu, ale również w półcieniu. Storczyki są doskonałym wyborem dla tych osób, które nie chcą marnować cennego czasu na pielęgnację. W prywatnych i publicznych łazienkach bardzo często można spotkać zielistki. Rośliny tego typu co prawda nie mają pięknych kwiatów, ale mogą pochwalić się niepowtarzalnymi liśćmi z białym środkiem i jasną obwódką. Zielistka bardzo ładnie prezentuje się zawieszona pod sufitem zwłaszcza, jak będzie wypuszczać nowe odnóżki.

Jak uprawiać kwiaty w łazience?

W ciemnej łazience pamiętać należy o systematycznej pielęgnacji i nawożeniu. Kwiaty do łazienki mają różne wymagania dotyczące pielęgnacji, dlatego też warto dokładnie zapoznać się ze wskazówkami, które zamieszczone są zazwyczaj na doniczkach. Jeżeli w łazience często korzysta się z perfum, dezodorantów i lakieru do włosów, to pamiętać należy o systematycznym wietrzeniu pomieszczenia. W łazienkach bez okna najlepiej sprawdzą się paprocie w ozdobnych donicach. W ostatnim czasie bardzo modne są również bluszcze i piękne palmy, które ożywią nawet najbardziej ponure łazienki. W renomowanych kwiaciarniach znaleźć można niepowtarzalne sansewierie i skrzydłokwiaty, które mogą okazać się także doskonałym pomysłem na udany prezent dla bliskiej osoby.

Redakcja pracowniabaobab.pl

Redaktorzy pracownia-baobab.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat budownictwa, wnętrz, domu, zakupów, multimediów i ogrodu. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennych wyborach i projektach. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji. Dzięki temu nasze artykuły są starannie przygotowane i pełne praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?