pracowniabaobab.pl

pracowniabaobab.pl – dom, wnętrze, ogród

jaki ekspres do kawy
Dom

Jaki ekspres do kawy kupić?

Ekspres do kawy stał się ostatnim czasy jednym z najpopularniejszych urządzeń z zakresu małego AGD. Nic dziwnego, w końcu kto nie lubi wypić sobie małej czarnej przed pracą lub w jej trakcie? Problem tylko w tym, że pomimo dużej ilości miłośników czarnego napoju, mało kto wie, jaki ekspres do kawy wybrać. Czym się powinien charakteryzować dobry model?

Jaki rodzaj ekspresu wybrać?

Być może nie każdy o tym wie, lecz na rynku znaleźć można nie jeden, ani nie dwa ekspresy do kawy, lecz co najmniej kilka różnych rodzajów, które różnią się pomiędzy sobą technologią parzenia kawy. Czym więc charakteryzują się najpopularniejsze na rynku rodzaje ekspresów do kawy?
Jeśli komuś zależy na możliwie najniższym koszcie, to powinien zainteresować się ekspresami przelewowymi. Co więcej, taki model jest bardzo prosty w obsłudze, a także daje możliwość zaparzenia kawy dla wielu osób jednocześnie. Oczywiście jego wadą jest bardzo ograniczona ilość możliwości.
Kolejnym bardzo ciekawym modelem jest ekspres do kawy na kapsułki. Umieszcza się w ekspresie wybraną przez siebie kapsułkę o określonym smaku i typie kawy, a następnie wciska guzik odpowiedzialny za zrobienie kawy. Po kilku sekundach kawa jest przygotowana.
Ostatnim rodzajem ekspresu jest model ciśnieniowy. Charakteryzuje się on największymi możliwościami. Wyposażony jest w specjalny młynek, który na bieżąco przygotowuje ziarna do parzenia. Co więcej, umożliwia przygotowanie ogromnej ilości najróżniejszych kaw. Oczywiście jest to także urządzenie bardzo drogie, a co więcej, często bardzo skomplikowane w obsłudze.

Parametry ekspresów do kawy

Oczywiście sam rodzaj kupowanego ekspresu to jeszcze nie wszystko, o czym warto pamiętać, gdy szuka się w sklepie idealnego dla siebie egzemplarza. Oprócz tego watro mieć na uwadze jeszcze kilka mniejszych parametrów. O czym konkretnie mowa?
Kupując ekspres do kawy, warto przyjrzeć się dokładniej temu, jak prezentuje się jego moc. Bez względu na to, czy wybierze się ekspres ciśnieniowy, czy też przelewowy, kluczowe w zakresie szybkości przygotowywania kawy jest to, jak duża będzie moc urządzenia.
Jeśli kupuje się ekspres ciśnieniowy, powinno się uważnie przyjrzeć temu, jakie jest deklarowane przez producenta ciśnienie. Im będzie ono większe, tym kawa będzie wyraźniejsza i bardziej aromatyczna.
Na koniec warto się jeszcze przyjrzeć temu, jak dużo kawy można za jednym razem zrobić w danym ekspresie. Jeśli szuka się urządzenia do miejsca, gdzie będzie z niego korzystało na raz wiele osób, czyli np. do biura, poleca się wybranie wersji przelewowej.