Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Wnętrza Data publikacji - 2 lipca 2021 Autor - Redakcja pracowniabaobab.pl
kuchnia w stylu angielskim


Z całą pewnością można stwierdzić, że kuchnia jest jednym z kluczowych pomieszczeń w każdym domu lub mieszkaniu. Dlatego w szczególny sposób powinno się zadbać o jej aranżację. Może to być zrealizowane z wykorzystaniem dość różnych stylów. Wśród nich wyróżnia się styl angielski. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat różnych jego wariantów.

Klasyczny styl angielski

Kuchnia z powodzeniem może być urządzona w klasycznym stylu angielskim i będzie to bardzo dobre rozwiązanie. W aranżacji pomieszczenia w klasycznym stylu angielskim niezbędne będzie dopasowanie odpowiedniej kolorystyki. Najczęściej obejmuje ona jasne barwy, które są stonowane. Jest to biel, ecru, a także kość słoniowa. W kuchni w stylu angielskim warto również umieścić drewniane meble, które będą atrakcyjnie stylizowane. Dzięki temu całe pomieszczenie bez wątpienia nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Sielska nuta

Kuchnia w stylu angielskim może również zostać urządzona z dodatkiem sielskiej nuty, co bardzo dobrze sprawdzi się w wielu przypadkach. Wnętrza angielskie mogą mieć wiejską konwencję, co sprawi, że staną się przytulniejsze i milej będzie się w nich spędzało czas podczas przygotowywania posiłków. W sielskiej kuchni w stylu angielskim warto umieścić dekoracyjne tekstylia, które idealnie spełnią swoją rolę. Mogą to być na przykład koronkowe bieżniki lub lniane zazdroski, a także wygodne poduszki na krzesła w różnych motywach. Warto o tym pomyśleć.

Kolonialny akcent

Kolejną możliwością aranżacji kuchni w stylu angielskim jest dodanie do niej kolonialnego akcentu, co jest w ostatnich latach niezwykle popularnym rozwiązaniem. Styl kolonialny w dużej mierze obejmuje regionalne wzornictwo, a także elementy stylu wiktoriańskiego. W tym przypadku sprawdzą się idealnie szafki z blatem, który został stworzony z drewna egzotycznego. Dodatkowo warto postawić na lampy w egzotycznym wykończeniu, a także naczynia dekoracyjne z kości słoniowej lub perły.

Trend industrialny

W kuchni urządzonej w stylu angielskim warto również zastosować pewne trendy industrialne, które bardzo dobrze się w tej sytuacji sprawdzą. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zastosowanie geometrycznych kafelków, które dodadzą każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo warto również się zastanowić nad takim pomysłem, jak blaty z surowego, litego drewna, a także lampy stworzone z metalowych elementów. Całość będzie się niezwykle korzystnie prezentować oraz zachwycać swoim wyglądem zarówno wszystkich domowników, jak i ich gości.

Redakcja pracowniabaobab.pl

Redaktorzy pracownia-baobab.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat budownictwa, wnętrz, domu, zakupów, multimediów i ogrodu. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennych wyborach i projektach. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji. Dzięki temu nasze artykuły są starannie przygotowane i pełne praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?