pracowniabaobab.pl

pracowniabaobab.pl – dom, wnętrze, ogród

wystrój kuchni
Dom

Jak dobrać wystrój kuchni?

W dzisiejszych czasach kuchnia nie jest już tylko miejscem przygotowywania posiłków, pomieszczeniem, które jest niewidoczne dla innych, zamkniętym za drzwiami. Bardzo często jest niemal centralnym miejscem w domu czy mieszkaniu, niejednokrotnie częścią salonu, w którym spędzamy jako mieszkańcy czy goście znaczną część czasu. Dlatego też wystrój kuchni jest bardzo istotną częścią aranżacji całego domu.
W sklepach, salonach aranżacji wnętrz i popularnych sieciówkach budowlanych znajdziemy ogromny wybór mebli i elementów dodatkowych, które pozwolą nam przeobrazić pomieszczenie kuchenne w przestrzeń o dowolnych charakterze, dostosowanym do naszych indywidualnych preferencji. Do wyboru mamy sterylne i bardzo uporządkowane, wręcz minimalistyczne pomieszczenie przypominające swoim charakterem laboratorium naukowca- z dużą ilością gładkich, często szklanych lub kamiennych powierzchni lub całkowite przeciwieństwo, czyli wnętrza bardzo rustykalne, przywodzące wspomnienia kuchni naszych babć- z ozdóbkami w postaci wiszących warkoczy czosnku, kolorowymi kubeczkami, słoiczkami z przyprawami i przetworami, wiklinowymi koszykami. Oczywiście jest też coś pomiędzy- kuchnie w stylu angielskim, prowansalskim czy tak ulubione przez młodych ludzi kuchnie w stylu pop.
Niezależnie od tego, jaki rodzaj wystroju kuchni wybierzemy, trzymajmy się go konsekwentnie, bowiem tylko spójna aranżacja wnętrza zapewni nam efekt, jakiego oczekujemy i sprawi, że wnętrze będzie nie tylko funkcjonalne, ale też po prostu piękne.

Przeczytaj więcej na bodyglitter.pl